سوله و خرپا
_

سوله و خرپا

❇️ سوله‌های فلزی با سقف شیب‌دار و قوسی

سوله، سازه‌های فلزی هستند که با سقف شیب‌دار و قوسی طراحی می‌شوند و از متریال فولاد بهره می‌برند. سوله‌ها انواع مختلفی دارند و تنوع ساختار آن‌ها به هدف و کاربری خاصی که دارند، مرتبط می‌شود.

ساختمان‌های فلزی سوله‌ها به صورت تازه ساخته یا دست دوم عرضه می‌شوند و هر کدام از این دو نوع مزایا و معایبی دارند. برای داشتن یک ساختمان سوله مناسب و با کیفیت، معیارهای مختلفی در نظر گرفته می‌شود.

 

❇️ خرپا:

خرپا یا سازه‌های فلزی مثلثی، به سازه‌هایی اطلاق می‌شود که دارای اجزایی به شکل مثلثی بدون انحنا هستند و اتصالات آن‌ها به صورت لولا صورت می‌گیرد. این نوع سازه از جمله پرکاربردترین و رایج‌ترین سازه‌های مورد استفاده در صنعت ساختمانی می‌باشد.

در حال حاضر، استفاده از تکنولوژی خرپا در ساخت سوله‌ها به یکی از روش‌های رایج و متداول در این صنعت تبدیل شده است که از نظر مختلف برای بهره‌برداران این سازه‌ها بسیار مزایایی دارد.

در سوله‌هایی که از سازه خرپایی استفاده می‌شود، ممکن است خرپاها در کل سازه قرار بگیرند که می‌تواند باعث افزایش هزینه شود. به عنوان مثال، اگر از مقاطع توخالی برای اعضا استفاده شود، نسبت دهانه به عمق برای خرپاهای صاف معمولاً بین 15 تا 20 برای دهانه‌های با طول تا 100 متر است.

❇️ ملاک‌های انتخاب سوله:
تعداد زیادی معیار و عامل مهم در انتخاب سوله وجود دارد که کارفرما می‌تواند بر اساس آن‌ها تصمیم بگیرد که کدام یک از این موارد را به عنوان اولویت‌های اصلی در انتخاب و ساخت سوله‌ی مورد نیاز خود در نظر بگیرد.

تخصص‌های ارائه‌ی مشاوره فنی و عملی در زمینه‌ی پوشش سقف سوله و نوع مواد مورد استفاده در آن، به‌طور کاملاً حرفه‌ای توسط تیم متخصصان سقف شیروانی فراهم می‌شود.

 

❇️ سقف شیروانی:

ما در این مجموعه، شما را در طراحی، ساخت، و حمل سوله، سازه‌های فلزی، و خرپا راهنمایی کرده و راه کارهای درست و مقرون به‌صرفه‌ای را به شما مشتریان گرامی ارائه می‌دهیم.

سقف شیروانی با اطمینان از توان خود در زمینه طراحی سازه‌های فلزی، خرپا و با به‌روزترین نرم‌افزارهای طراحی و مدل‌سازی، توانسته است در صنعت ساخت سوله‌های فلزی برای رسیدن به اهداف عالی خدمت‌رسانی، رضایت شما مشتریان عزیز را کسب کند.